Coşkun Başbuğ’dan FETÖ elebaşının yayınlanan fotoğrafıyla ilgili çarpıcı yorum

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in öldüğüne dair haberler başta sosyal medya olmak üzere bir anda gündeme geldi. Ardından Türkiye’ye iade edildiğine dair iddialar da ortaya atıldı. Son olarak FETÖ elebaşının bir fotoğrafı daha servis edildi. Son fotoğraf birçok tartışmayı da beraberinde getirdi.

CNN Türk yayınında konuşan Terör ve Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ, FETÖ elebaşının servis edilen fotoğraflarına ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

Coşkun Başbuğ’un açıklamaları şöyle:

KULAKTAKİ MORARMA

Fotoğrafta ilk göze batan kulakta morarma, gözlerdeki donu bakış.. Ve kıyafetler çok tartışılıyor. Bir diğer ayrıntı da servis edilen kahve görüntüleri… Şeker hastası olduğu biliniyor. Şeker hastasına çikolata ya da şeker ikram edilir mi? Düşülmemesi gereken bir hata… Bu fotoğrafın zorlama olduğu yönünde ilk şüphe uyandıran kare.

KANADA ŞÜPHESİ

Nerede olduğu çok tartışılıyor. Yanındaki elektrik sistemine bakıldığında Kanada-ABD ihtimali kuvvetleniyor.

HAVA SICAKLIĞI-KIYAFET UYUMSUZLUĞU

Mevcut hava sıcaklığı ile üzerindeki kıyafet kesinlikle uyuşmuyor. Bir hafta içinde sürekli aynı kıyafet mi giydirildi? Yoksa fotoğraflar aynı dönemde mi çekildi?

“ŞEYTANİ YAPIDAN HER ŞEY BEKLENİR”

Böylesine şeytani bir yapı ki her şey beklenir. Buradaki esas amaç teröristbaşının ağzından yeni vekilin adını alabilmek. Daha sonra kullanırlığı bittiği için faaliyetleri sonlandırmak.

“CIA BUNU PROFESYONELCE YAPAR”

Benim ilk dikkatimi çeken bir korkuluk var ve dar bir alan var. Fotoshop olma ihtimali var. CIA gibi bir yapıyı konuştuğumuz için bunu profesyonel olarak yaparlar. Biz daha çok servis edilen malzemeden, oturuş şeklinden ve kıyafetinden analiz yapıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir