Tuzla’daki Fabrikasında Üretimi Durdurmuştu! Akıllı Telefon Devi Yeniden Üretim İçin Türkiye’ye Geldi

Teknoloji, mobil iletişim, madencilik, gayrimenkul geliştirme ve işletmeciliği gibi alanlarda Türkiye ekonomisine güç katan Mıstaçoğlu Holding, önemli bir adım atarak grup şirketi AGM A.Ş.’yi OPPO’nun stratejik iş ortağı haline getirdi. Bu iş birliği, Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlayacak.

Anlaşma kapsamında, iki firma ortak satış ve pazarlama çalışmaları, hizmet operasyonları ve yerel üretim girişimleri gibi çeşitli alanlarda iş birliği yapTI.

İŞ BİRLİĞİNİN ÖNEMLİ ADIMI OPPO ÜRETİMİ OLDU

Bu iş birliğinin en önemli sonuçlarından biri ise OPPO ürünlerinin yerel üretiminin İstanbul Tuzla’da bulunan AGM fabrikasında gerçekleştirilmesi olacak. Bu sayede GSM sektöründe yeni istihdam imkanları oluşacak, yurt dışından bilgi transferi gerçekleşecek ve Türkiye ekonomisine katma değer sağlanacak.

Gerçekleştirilen iş birliği ile Türkiye’nin OPPO’nun yurt dışındaki en önemli ve güçlü pazarlarından biri olacağına dikkat çeken Mıstaçoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Mıstaçoğlu ise, “Birçok önemli kilometre taşını içeren bu ortaklık, şirketimiz açısından gurur verici olduğu kadar, Türkiye’nin milli ticari gücüne güç katacak bir yatırım oldu. Yeni dönemle birlikte ülkemizde yapılacak yüksek teknolojiye dayalı üretimin, istihdama katkısının yanı sıra yüksek teknolojinin gelişimini kolaylaştırması açısından da önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu adımın ülkemizin geleceğine yapacağı katkı ve inovasyon potansiyeli bize büyük mutluluk veriyor. Amacımız kısa bir süre içeresinde ülkemizi akıllı cep telefonu üretimi konusunda bir dünyada önde gelen ülkelerden biri konumuna getirmek ve tüm dünyaya teknolojik bu ürünleri ihraç etmek,” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir